محصولات ما

ورق نئوپان

بازار ام دی اف عرضه کننده انواع ورق های نئوپان خام و رنگی می باشد

ابعاد 366*183 سانتی متر

نئوپان خام درجه یک گنبد 18 میل

ابعاد 366*183 سانتی متر

نئوپان خام درجه یک گنبد 16 میل

ابعاد 366*183 سانتی متر

نئوپان خام درجه دو گنبد 16 میل

ابعاد 366*210 سانتی متر

نئوپان خام درجه یک پویا 16 میل

ابعاد 366*210 سانتی متر

نئوپان خام درصدی پویا 16 میل

ابعاد 280*210 سانتی متر

نئوپان خام درجه یک پویا 8 میل

ابعاد 366*210 سانتی متر

نئوپان سفید برفی پویا 16 میل

ابعاد 366*210 سانتی متر

نئوپان طرح چوب پویا 16 میل

ابعاد 366*210 سانتی متر

نئوپان طرح فانتزی پویا 16 میل

ابعاد 366*210 سانتی متر

نئوپان سفید هایگلاس پویا 16 میل

نئوپان خام و رنگی

نئوپان خام و ملامینه جزو دو محصولی به حساب می آیند که در صنایع چوبی کاربرد بسیار زیادی دارند. نئوپان خام تفاوت زیادی با روکش ملامینه دارد. در حقیقت روکش ملامینه موجب افزایش کیفیت و زیبایی بصری نئوپان خام می‌ شود. این محصولات دارای مزایای منحصر به فردی هستند که در ادامه به معرفی آن می‌ پردازیم.‌

ورق نئوپان تراکم کمتری نسبت به سایر متریال های مشابه دارد. این محصولات از قیمت مناسبی برخوردار هستند. در ساخت ورق های نئوپان از متریال های متفاوتی استفاده می کنند. اگر قصد کسب اطلاعات بیشتر در مورد نئوپان خام و نئوپان ملامینه دارید در ادامه با ما همراه باشید. 

نئوپان خام و نئوپان رنگی، کدام بهتر است؟

تخت فیبری با چگالی پایین که از خورده ها و تراشه های چوب تولید می شود نئوپان نام دارد. این محصولات با توجه به تکنولوژی روز تولید شده‌اند و کاربرد بسیار زیادی دارند. نئوپان خام و ملامینه تفاوت زیادی با ام دی اف دارند. از آنجایی که نئوپان خام ظاهر زیبایی ندارد، برای استفاده از آن در نمای چوبی از روکش ملامینه استفاده می کنند.

از این رو می‌ توان گفت که نئوپان با روکش ملامینه محبوبیت و کاربرد بیشتری نسبت به نئوپان خام دارد. در حقیقت روکش ملامینه بهترین جایگزین برای رنگ به حساب می‌ آید. زیرا هم زمان و هزینه کمتری نسبت به رنگ دارد. 

کاربرد نئوپان چیست؟

در صنایع ساخت و ساز محصولات چوبی از نئوپان خام و ملامینه برای اهداف متفاوتی استفاده می شود. یکی از کاربردهای نئوپان برای کف سازی است. این گونه از محصولات برای ساخت کف در سازه های متفاوت که بار کمی را تحمل می کنند استفاده می شوند. از آنجایی که ظاهر بسیار زیبایی دارند، تاثیر بسیار زیادی بر افزایش زیبایی بصری سازه ها می گذارند.

علاوه بر این از نئوپان خام و ملامینه به عنوان زیر سازی استفاده می کنند. این محصولات برای زیرسازی و یا کف سازی قبل از نصب پارکت و کفپوش استفاده می شوند. علاوه بر این از دیگر کاربردهای نئوپان می توانیم به استفاده به عنوان پارتیشن و سقف کاذب اشاره کنیم. 

عوامل موثر بر قیمت نئوپان خام و نئوپان ملامینه

پارامترهای زیادی بر روی قیمت نئوپان خام  تاثیر می‌ گذارند. روکش ملامینه نئوپان خام را در برابر شرایط و عوامل بیرونی مقاوم می کند. از این رو می‌ توان گفت که نئوپان ملامینه قیمت متفاوتی نسبت به نئوپان خام دارد. البته نئوپان خام و ملامینه قیمت مناسب و مقرون به صرفه‌ای نسبت به ام دی اف دارند.

این نوع از محصولات بهترین جایگزین برای متریال های مشابه هستند. در حقیقت نئوپان به عنوان یک تخته چوب ارزان به حساب می‌ آید که عوامل زیادی نظیر ابعاد، کیفیت ساخت و مرغوبیت بر روی قیمت آن تاثیرات بسیار زیادی می گذارند. به همین جهت برای خرید نئوپان خام و ملامینه با قیمت‌ های متغیری مواجه می شوید.‌

اهمیت استفاده از نئوپان خام

استفاده از نئوپان  در صنایع تولید محصولات چوبی اهمیت بسیار بالایی دارد. از آنجایی که نئوپان قیمت ارزان تری نسبت به تخته چند لایه و ام دی اف دارد بهترین گزینه برای مواقعی که نیاز به نمای چوب نیست به حساب می آید. همچنین نئوپان درجه یک و باکیفیت مشابه متریال های نظیر ام دی اف، پیچ و میخ را خوب نگه می دارند و نگهداری از آنها بسیار ساده است.

لذا مصرف کنندگان می توانند تخته نئوپان خام و ملامینه را به سادگی تمیز کنند. از دیگر مواردی که اهمیت استفاده از تخته نئوپان را بالا برده است این است که این محصولات سطح صاف و یکدستی دارند و به راحتی روکش های متفاوت مانند ملامینه بر روی آن پرس می شوند. 

مزایای استفاده از نئوپان

ورق های نئوپان نسبت به متریال های مشابه نظیر ام دی اف وزن بسیار سبکی دارند. همین جهت استفاده از نئوپان سهولت انجام می گیرد. این گونه از محصولات در ابعاد بزرگ در بازار موجود هستند. از این رو نیاز مندان می توانند به راحتی آن را تهیه کنند. روکش ملامینه در برابر آتش و حرارت مقاومت بالایی دارد و در طرح های متنوع و رنگ های جذابی تولید می شود.

به همین جهت برای انتخاب روکش ملامینه دایره انتخاب گسترده ای در اختیار خریداران قرار دارد. نگهداری آسان یکی از مزایای مهم استفاده از نئوپان ملامینه به حساب می آید. در حقیقت نئوپان ملامینه سطح پایدار و سختی دارد. همچنین این محصولات سطح صاف و تمیز و سفتی دارند و برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. 

نئوپان ملامینه چیست؟

ملامینه جزو کاربردی ترین روکش ها برای پوشش تخته های فشرده نظیر نئوپان به حساب می‌ آیند. نئوپان ملامینه از جمله محصولاتی است که ظاهری بسیار جذاب دارد. در واقع روکش ملامینه از کاغذهای تزیینی و طرح دار به اضافه چسب ملامینه تولید می شود.  برای تولید روکش ملامینه از پودر لعاب دار ملامین استفاده می کنند.

روکش ملامینه در برابر خش استحکام بسیار بالایی دارد. این گونه از محصولات ضد خش و بسیار مقاوم هستند. ورق ملامینه انواع متفاوتی دارد و به دو دسته مغزی نئوپان و ام دی اف تقسیم بندی می شوند. این گونه از محصولات با رنگ های متفاوتی به دو طرف تخته نئوپان پرس می شوند و ظاهر بسیار زیبا و جذابی به نئوپان خام می دهند.

شیوه نصب روکش ملامینه

ملامینه یکی از روکش هایی است که برای افزایش زیبایی بصری تخته های نئوپان خام استفاده می شود. برای متصل کردن و چسباندن روکش ملامینه لایه ملامین را تحت دمای بالا بر روی سطح بیرونی و ورق نئوپان می چسبانند. از آنجایی که ورق ملامینه رنگ و طرح های متفاوتی دارد می تواند تاثیرات بسیار زیادی بر روی افزایش فروش نئوپان خام بگذارد.

در حقیقت تخته نئوپان خام و ملامینه با یکدیگر تفاوت بسیار زیادی دارند. زیرا نئوپان ملامینه محبوب تر از نئوپان خام است. روکش زمانی که بر روی نئوپان خام پرس می‌ شوند به آن مقاومت بالایی می دهند. از این رو نئوپان با روکش ملامینه در برابر شرایط محیطی بسیار مقاوم است. 

نئوپان چگونه تولید می شود؟

برای تولید نئوپان خام از مراحل متفاوتی استفاده می کنند. در مرحله اول ضایعات و خرده های چوب را به سایز مشخص تبدیل می کنند. همانطور که در قسمت فوق بیان کردیم نئوپان خام و ملامینه با استفاده از ذرات و ضایعات چوب تولید می شوند. سپس زمانی که لایه های چوب به اندازه های مشخص تبدیل شدند برای از دست دادن رطوبت آن را از دستگاهی عبور می دهند.

سپس با ترکیبی از رزین و مواد افزودنی مانند وکس و غلیظ کننده لایه های خشک شده را مخلوط می کنند. در مرحله چسباندن نئوپان را در برابر صدا و حریق و قارچ و مقاوم می کند. بعد از آن به مرحله فرم دهی، پرس کردن، برش و سمباده زدن می رسد. 

نکاتی برای خرید نئوپان

برای خرید نئوپان باید نکاتی را مدنظر قرار دهید. همانطور که در قسمت فوق بیان کردیم روکش ملامینه موجب افزایش مقاومت نئوپان و زیبایی این محصول می شود. از این رو اگر قصد استفاده از نئوپان به عنوان نمای چوب را دارید حتماً در خرید به روکش آن توجه کنید که بهتر است نئوپان ملامینه خریداری کنید.

همچنین برای خرید نئوپان خام و ملامینه باید به کیفیت و مرغوبیت محصول توجه داشته باشید. نئوپان باید ضخامت مناسبی داشته باشد. علاوه بر این در ابعاد مناسب برش خورده باشد. شما می توانید این محصول را در ابعاد گوناگون خریداری کنید. اما به کیفیت ساخت و کیفیت مغزی نئوپان و مواد اولیه آن توجه داشته باشید.

اطلاعاتی در مورد نئوپان ملامینه

نئوپان ملامینه ورق چوبی با مغز نئوپان است که بر روی آن از روکش ملامینه استفاده کرده‌اند. این گونه از محصولات با استفاده از خرده های چوب به اضافه رزین تولید می‌ شوند. البته نئوپان ملامینه ضخامت و تراکم کمتری نسبت به سایر متریال های مشابه نظیر ام دی اف دارند. از نئوپان ملامینه اکثرا برای مکان های خشک استفاده می کنند.

زیرا این محصولات در برابر آب و رطوبت مقاومتی ندارند. به همین جهت برای استفاده در تولید کمد بهترین گزینه به حساب می آیند. این محصولات وزن پایین و تراکم کمی دارند. جدا از این دارای شکل ظاهری بسیار زیبا و متنوع در طرح های گوناگون و رنگ های مختلف هستند. به علاوه در برابر ابزار خوری مقاومت بالایی دارند و همچنین از قیمت مناسبی هم برخوردارند. 

تفاوت نئوپان خام و رنگی

نئوپان با روکش ملامینه ظاهر بسیار زیبا و جذابی نسبت به نئوپان خام دارد. در حقیقت از آنجایی که نئوپان خام برای مواقعی که نیاز به نمای چوب نیست مورد استفاده قرار می گیرد، می‌ توان گفت که روکش ملامینه کاربردی تر از خام به حساب می آید. نئوپان خام به تنهایی جذابیت استفاده برای تولید مصنوعات چوبی را ندارد.

اما روکش ملامینه قابلیت اجرایی شدن این عملیات را دارد. در حقیقت روکش ملامینه موجب افزایش مقاومت نئوپان خام می شود و از این جهت کاربرد بسیار زیادی دارد. علاوه بر مقاومت و وزن کمتر نئوپان در برابر ملامینه از جمله تفاوت های بارز این محصولات به حساب می آید. در حقیقت ورق های نئوپان بدون روکش ملامینه جذابیت بصری ندارند. 

جمع بندی

نئوپان خام و ملامینه تفاوت بسیار زیادی با یکدیگر دارند. در واقع این دو محصول کاربرد زیادی در صنایع تولید مصنوعات چوبی دارند. اما کاربرد نئوپان روکش ملامینه به علت اینکه ظاهر زیبا و منحصر به فردی دارد و از سوی دیگر از مقاومت بیشتری در برابر خراش برخوردار است، جذابیتش نسبت به نئوپان خام بیشتر‌ می باشد.

همچنین نئوپان خام نیز مزایای بسیار زیادی دارد. از آن می توانیم به قیمت مناسب و مقرون به صرفه و قابلیت نگهداری آسان اشاره کنیم. عوامل زیادی بر روی قیمت نئوپان خام تاثیر مستقیم می گذارند. نوع روکش ملامینه یکی از پارامترهای تاثیرگذار بر روی قیمت این محصول است.