محصولات ما

ام دی اف خام

بازار ام دی اف عرضه کننده انواع ورق های ام دی اف ملامینه ساده و برجسته می باشد

ابعاد 366*183 سانتی متر

ام دی اف خام 16 میل آرین سینا

ابعاد 366*183 سانتی متر

ام دی اف خام 18 میل آرین سینا

ابعاد 366*183 سانتی متر

ام دی اف خام 25 میل آرین سینا

ابعاد 244*183 سانتی متر

ام دی اف خام 8 میل پویا

ابعاد 244*183 سانتی متر

ام دی اف خام 16 میل پویا

ابعاد 244*183 سانتی متر

ام دی اف خام 25 میل پویا

ابعاد 366*210 سانتی متر

ام دی اف خام 8 میل پویا

ابعاد 366*210 سانتی متر

ام دی اف خام 16 میل پویا

ابعاد 366*210 سانتی متر

ام دی اف خام 25 میل پویا

ابعاد 366*183 سانتی متر

ام دی اف خام 5 میل گلستان

ابعاد 366*183 سانتی متر

ام دی اف خام 8 میل گلستان

ابعاد 366*183 سانتی متر

ام دی اف خام 16 میل گلستان

ابعاد 244*122 سانتی متر

ام دی اف خام 8 میل واناچای

ابعاد 244*122 سانتی متر

ام دی اف خام 12 میل واناچای

ابعاد 244*122 سانتی متر

ام دی اف خام 16 میل واناچای

ابعاد 244*183 سانتی متر

ام دی اف خام 3 میل واناچای

ابعاد 366*183 سانتی متر

ام دی اف خام 16 میل واناچای

ام دی اف خام ایرانی و خارجی

ام دی اف خام در اندازه های مختلف و برندهای ایرانی و خارجی وجود دارد. در گذشته ام دی اف ها کاربرد کمتری داشتند اما با گذشت زمان و آشنایی بیشتر با این فرآورده های چوبی میزان استفاده و کاربرد آنها افزایش پیدا کرده به طوری که امروزه در ساخت انواع وسایل چوبی از انواع ام دی اف رنگی و غیر رنگی استفاده می کنند. ام دی اف در تولید انواع محصولات چوبی نظیر کمد و کابینت صندلی و میز، دیوارپوش و کفپوش و غیره کاربرد بسیار دارد.

ام دی اف خام تفاوت زیادی با چوب دارد. این محصول یکی از انواع ام دی اف می باشد. ام دی اف خام بر خلاف چوب دارای رگه نبوده و دارای ظاهر و سطحی یکنواخت است. در ابتدا بهتر است ام دی اف خام را معرفی کنیم. ام دی اف خام با استفاده از خرده چوب تولید می شود. این فرآورده چوبی بدون روکش است.

از دیگر دلایل فراگیر شدن بهره مندی از ام دی اف می توان به توانایی بالای ام دی اف در سنباده زنی اشاره کرد. ام دی اف دارای قابلیت ماشین کاری و ابزار خوری بوده و مقاومت قابل توجهی دارد.

ام دی اف بر خلاف چوب بسیار صاف بوده و ظاهر زیبایی دارد. این مدل از فرآورده های چوبی تراکم بالایی داشته و از مزایای بسیاری برخوردار هستند. از دیگر دلایل افزایش کاربرد ام دی اف در کنار قابلیت شکل پذیری می توان به قیمت مناسب و مقرون به صرفه اشاره کرد. 

کاربرد ام دی اف خام

امروز ام دی اف به صورت خام و حتی به صورت روکشدار کاربرد بسیار زیادی دارد. در عصر حاضر در تولید انواع وسایل چوبی مانند جاکتابی و تخت و کمد، تولید انواع قفسه و کفپوش و میز و صندلی از ام دی اف استفاده می کنند.

از طرف دیگر ام دی اف در تولید پارکت و تایل و انواع تخته ها و مبلمان، کابینت آشپزخانه و دیوارپوش و غیره کاربرد دارد. به طور کلی در هر جا که نیاز به تخته باشد وجود اهمیت ام دی اف خام احساس می شود.

ام دی اف های خام به دلیل داشتن مقاومت در برابر حشرات موذی در ساخت انواع وسایل چوبی استفاده می شوند. از طرف دیگر کاربرد این فرآورده های چوبی تنها این موارد نبوده بلکه در تزیینات نیز کاربرد دارند. 

ویژگی ها و خصوصیات ام دی اف خام

تا اینجای مطلب در مورد ام دی اف خام اطلاعاتی کسب کردید. در ادامه خصوصیات منحصر به فرد ام دی اف خام را بررسی می کنیم. همانطور که اشاره کردیم ام دی اف خام بر خلاف چوب دارای معایب زیادی نمی باشد. در عصر حاضر ام دی اف های خام در موارد گوناگون استفاده می شوند.

از جمله خصوصیات مثبت ام دی اف خام می توان به تراکم آن اشاره کرد. برخلاف چوب این فرآورده چوبی دارای سطح کاملاً صاف است و بر روی آن ها گره و برآمدگی وجود ندارد. بر روی این فرآورده های چوبی می توان روسازی های گوناگونی انجام داد. امروزه ام دی اف های خام در بازار ایران در مدل های ایرانی و خارجی وجود دارد. 

ام دی اف در ساخت کابینت

یکی از عمده ترین کاربرد های ام دی اف در تولید و ساخت انواع کابینت آشپزخانه می باشد. در گذشته کابینت های آشپزخانه با استفاده از جنس فلز ساخته می شدند. با گذشت زمان افراد متوجه معایب فلز نظیر زنگ زدگی شدند. همین دلیل سبب شد تا از سایر متریال ها برای ساختن کابینت های آشپزخانه استفاده کنند.

یکی از متریال های پرکاربرد در ساخت کابینت های آشپزخانه ام دی اف می باشد. همانطور که اشاره کردیم ام دی اف بر خلاف متریال های دیگر دارای قیمت مقرون به صرفه و اقتصادی است. بنابراین یک متریال عالی برای ساخت کابینت آشپزخانه به شمار می رود. امروزه انواع کابینت آشپزخانه در مدل ها و سبک ها و طراحی های مختلف با استفاده از متریال ام دی اف ساخته می شوند. 

مزیت ام دی اف خام چیست؟

در بخش های قبل خصوصیات و ویژگی های ام دی اف را نام بردیم. ام دی اف ها نسبت به سایر متریال ها دارای ظاهر زیبا تر بوده و ظاهری شبیه تر به چوب دارند. همانطور که اشاره کردیم امروزه در ساخت انواع وسایل دکوراسیون داخلی خانه از این متریال استفاده می کنند. ام دی اف خام وزن سبکی داشته و محکم تر می باشد. این متریال نسبت به چوب قیمت ارزان تری داشته و دارای قابلیت تولید در ابعاد و ضخامت های گوناگون می باشد.

این مدل از متریال دارای پایداری بوده و در سرما و گرما تغییر ابعاد نمیدهد. ام دی اف خام را میتوان رنگ و یا روکش کرد که همین موجب افزایش عمر و استفاده از این محصول می شود و مزیت دیگر که میتوان برشمرد این است که برخلاف چوب برای تولید آن نیاز به قطع درختان نمی باشد زیرا با استفاده از مواد بازیافتی چوبی تولید می شود.

قیمت ام دی اف خام

قیمت ام دی اف خام با توجه به نوع برند و ایرانی و خارجی بودن محصول و سایر عواملی نظیر ضخامت و اندازه و ابعاد و کیفیت در انواع مختلفی تقسیم می شود. علاوه بر این نوع خرید در قیمت ام دی اف خام تاثیر گذار است. خرید ام دی اف خام به صورت عمده و مستقیم ارزان تر می باشد.

بنابراین نمی توان قیمت ثابتی برای این فرآورده های چوبی در نظر گرفت. از طرف دیگر سایر عوامل نظیر هزینه های تولید نیز بر روی قیمت تاثیر گذار هستند. هر چه درجه ی کیفی محصولات بالاتر باشد قیمت نیز به مراتب بالاتر است. 

ام دی اف خام ایرانی و خارجی

ام دی اف های ایرانی و خارجی از لحاظ نوع و ضخامت و چگالی و ویژگی های دیگر نظیر تراکم ذرات و کیفیت دارای تفاوت هایی با یکدیگر هستند. ام دی اف خام سطح استحکام قابل توجهی در برابر خط و خش دارد. این فرآورده های چوبی با استفاده از چسب چوب به راحتی متصل شده و مقاومت بالاتری نسبت به موارد مشابه دارند.

امروزه ام دی اف در مدل ها و طراحی و ضخامت های گوناگون توسط کارخانه های تولیدی تولید و روانه بازار شده است. افراد زیادی در زمینه فروش ام دی اف فعالیت کرده و این محصولات را با قیمت های مختلف می فروشند. ام دی اف خام به دلیل داشتن قیمت مناسب و نصب راحت بسیار پر فروش هستند.

جمع بندی

در این مطلب در مورد ام دی اف خام اطلاعاتی در اختیارتان قرار دادیم. با توجه به آنچه که گفته شد ام دی اف خام یکی از فرآورده های چوبی می باشد که با استفاده از بازیافتی های چوبی ساخته می شود. این متریال امروزه نسبت به گذشته کاربرد بیشتری دارد و دارای خصوصیات و ویژگی هایی نظیر مقاومت بالا، قیمت مناسب و غیره می باشد. این متریال دارای قابلیت شکل پذیری و سنباده زنی بالایی بوده و در ابعاد و اندازه ها و اشکال گوناگون ساخته می شود.