ام دی اف

دکوراسیون داخلی با ام دی اف یا چوب

انتخاب جنس مناسب، رنگ، نحوه چیدمان و… همگی از عوامل متاثر در طراحی دکوراسیون داخلی منزل هستند. اما دکوراسیون آشپزخانه توسط کابینت ها، نیز در طراحی کلی دکوراسیون خانه شما تاثیر به سزایی دارد. 

تعریف ام دی اف:  ام دی اف یک نوع تخته فیبر با چگالی متوسط است که از تکه های ریز چوب نرم و چوب سخت ساخته شده،  این تکه چوب ها با مقداری موم و چسب ترکیب می شوند و تحت فشار و گرما ام دی اف را می‌ سازند.

دیدگاه‌ها

از این کالا استفاده کردی؟ نظرت رو برامون کامنت کن!

دسته بندی محصولات

مشاهده انبارها داخل صفحه محصول

مزایای ورق های ام دی اف

 1. از مهمترین و بارز ترین تفاوت های چوب و ام دی اف قیمت تمام شده آن است که برای تولید کنندگان و خریداران یک ملاک مهم و کلیدی است.
 2. ام دی اف ها به دلیل داشتن سطح صاف و صیقلی و رنگ پذیری بعد از رنگ ریزی از چوب واقعی قابل تشخیص نیستند.
 3. از دیگر مزیت های ام دی اف نسبت به چوب می ‌توان مقاوم بودن آن در مقابل حشراتی چون موریانه را ذکر کرد. زیرا در ساخت ام دی اف از مواد شیمیایی استفاده شده که این امر ام دی اف ها را در مقابل حشرات مقاوم می سازد.
 4. مقاومت بالای ام دی اف در مقابل گرما نیز باعث می‌ شود تا در صورت نوسانات دمایی، منبسط  و منقبض شدن ام دی اف، سطح آن تاب بر ندارد و دچار تاب خوردگی نشود.
 5. اگر در سطح ام دی اف ها از لایه های ضد آب استفاده شود، در مقابل رطوبت نیز مقاومت بیشتری خواهند داشت و این مزیت باعث عدم پوسیدگی آن می شود.
 6. ام دی اف ها به دلیل داشتن رنگ پذیری و تنوع بسیار زیاد، همواره بیشتر از دیگر موارد مورد استقبال و توجه خریداران و تولیدکنندگان قرار گرفته است.

مزایای چوب های طبیعی

مهمترین و بارز ترین مزیت چوب نسبت به ام دی اف استحکام بالای آن است. چوب های طبیعی چون از درختان موجود در طبیعت تهیه می‌ شوند و هیچ ماده دیگری در تولید آنها  استفاده نمی شود، قدرت تحمل بالایی دارند و تا ۱۰۰ سال نیز می توانند عمر کنند.

موارد استفاده از چوب و ام دی اف

 1. کابینت‌ ها که مهمترین بخش در آشپزخانه یک منزل می باشد.
 2. کمد دیواری که مهمترین رکن برای نظم دهی به یک اتاق است.
 3. سرویس چوب که مهم ترین و اساسی ترین موضوع در اتاق خواب ها هستند.
 4. دکوراسیون داخلی که مهمترین نقش در زیبایی منزل را دارد.
 5. کفپوش ها و دیوار پوش ها

با بررسی اجمالی و همچنین نگاه به معایب و مزایای  ام دی اف و چوب ها متوجه این شدیم که ام دی اف ها علیرغم هزینه بسیار کمتری که نسبت به چوب های طبیعی دارند در بسیاری از موارد از چوب های طبیعی زیباتر نیز جلوه کرده ومراقبت و نگهداری آنها نیز نسبت به چوب ها بسیار کار راحت‌ تری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *